Zpětný odběr

Tonerové a inkoustové kazety HP LaserJet

Firma Cesar Trade s.r.o. dbá na ochranu životního prostředí a nabízí svým zákazníkům možnost odběru a výkupu originálních prázdných tonerových a inkoustových cartridgí. U vykoupených tiskových kazet zajišťujeme ekologickou a ekonomickou výrobu kazet renovovaných, čímž dosahujeme cenově výhodných řešení s pozitivním bonusem – přívětivým ekologickým dopadem.

Prázdné a nefunkční kazety nejsou standardním komunálním odpadem a jejich likvidace se řídí zákonem o odpadech. Prodejem můžete přenést zodpovědnost za Váš odpad na naši společnost a zároveň výrazně snížit cenu Vašeho dalšího nákupu. Naši pracovníci Vám rovněž vystaví potvrzení o zpětném odběru.

Zpětný odběr provádíme na základě individuální domluvy, proto nás kontaktujte buď telefonicky na čísle 777 819 472, nebo přímo na adrese provozovny Cesar Trade – Karlova 3460, 407 47 Varnsdorf. Dále můžete využít emailovou adresu info@cesarprint.cz (případně kontaktní formulář na této stránce).

Ekologie

Postup recyklačních procesů pod společností HP

Vrácené originální tonerové kazety HP LaserJet sou zasílány do recyklačních středisek ve Francii, inkoustové kazety se shromažďují v německých závodech. Tato střediska mají veškerá potřebná povolení a splňují požadavky norem ISO 14001 a ISO 9001, což jsou mezinárodně uznávané normy pro systémy ochrany životního prostředí. Zákazníci společnosti HP po celém světě recyklovali už více než 682 miliónů inkoustových kazet HP a tonerových kazet LaserJet – to by stačilo na naplnění Big Benu v Londýně 183-krát.

 

Využití recyklovaných materiálů

 Každá z originálních kazet HP vrácených prostřednictvím programu HP Planet Partners prochází vícefázovým recyklačním procesem. Je rozebrána na surové materiály, které je pak možné využít na výrobu nových kovových a plastových produktů, např. kazet HP. Veškerý zbývající materiál je zlikvidován nebo je zodpovědně využit k energetické obnově. Společnost HP již vyrobila více než 3 miliardy originálních inkoustových kazet HP a tonerových kazet LaserJet, které obsahují součásti pocházející z našeho recyklačního procesu uzavřené smyčky. Obecný dopad tohoto recyklačního procesu je stejný, jako kdybychom:

ze silnic na rok odstavili 1 455 aut

nepoužili více než 42 000 barelů ropy

ušetřili denní zásoby vody v 99 milionech domácností

 Napište nám

Potřebujete další informace pro postup zpětného odběru tonerových kazet a inkoustových cartridgí?

V případě jakýchkoliv nejasností či dotazů z Vaší strany neváhejte a využijte náš jednoduchý kontaktní formulář. Doporučujeme vyplnit pole s Vaší emailovou adresou, umožníte nám tím zaslání přímé odpovědi.

Pokud nezadáte e-mail, nemůžeme Vám odpovědět.

Napište prosím znění Vaší zprávy.

antispam pict